Program voliče

Je zvláštní, kolik lidí je nespokojeno s tím, jak funguje stát (a veřejná správa obecně), s tím, co se děje v politice, kolik lidí dráždí to defilé neschopných a ještě neschopnějších, nečestných a vypočítavých….

… a jak málo z těch samých lidí je schopno definovat co je potřeba změnit, či dokonce co by změnili oni sami, pokud by mohli…

… zpravidla mají pocit, že „něco by se s tím mělo udělat…“, „někdo by měl…“ apod. …

… čehož využívají další neschopní a nečestní, kteří sami sebe deklarují jako toho, kdo s „tím“ „něco“ udělá a všem bude dobře…

… aniž by se zpravidla zabývali podrobnostmi a (což je podstatně horší) aniž by jim novináři, „experti“ či snad nedejbože voliči zadávali trochu všetečnější otázky typu „jak?“ či snad dokonce „proč?“.

Proto jsem se rozhodl, že zkusím zformulovat svůj voličský (nikoliv volební!!!, nechci být politikem!!!) program, aby politici věděli, co mají prosazovat, aby dostali můj hlas, a zároveň snad i zformulovat důvody, které mě vedou k tomu, abych od státu chtěl to co chci.


Narozdíl od „povolanějších“ mám svou jasnou představu o tom, jak by měl fungovat stát a hlavně PROČ.
Principy uvedené níže jsou jak základem mého voličského programu, tak i základem mých názorů obecně. Pokud souhlasíte nebo nesouhlasíte a chcete mi o to sdělit, stejně tak jako vaše argumenty, pište, prosím, SEM. Nejsem nepřístupný argumentům a třeba se mýlím….

 

 

BOMBON